Bloguju, protože..

26. července 2016 v 17:35 | Maisha |  Téma týdne
Zatím tu mám jen málo článků, ale to málo se většinou týká dění ve světě. V reálném životě nejsem příliš otevřený člověk, ale na internetu se dám do řeči téměř s každým. Nehledím na rasu nebo náboženství, což je v dnešním světě možná trochu zvláštní. Přes jednu skvělou stránku -Interpals- jsem se seznámila se zajímavými lidmi z různých koutů světa. Ať už Evropa, Amerika, Afrika nebo Blízký východ (nejsem si tu jistá ohledně velkých a malých písmenek, neukamenujte mne). No a tito lidé mi poskytli jejich pohled na svět. Což je prostě zajímavé, protože ne všude je takový klid a mír jako tady v Česku.
Seznámila jsem se například s klukem v Gazy. Prostě Gaza, válečná zóna, na obrázcích (na internetu) samé výbuchy a vojáci a takové věci... A najednou si prostě píšete s člověkem, který tam žije, vypráví vám o jeho životě a posílá k tomu fotky, které (aspoň mě) dokážou dost překvapit, už jen proto, že něco takového vůbec fotí (mrtví děti, brzo o tom napíšu samostatný článek). Palestina, to je vůbec kategorie sama pro sebe. Zajímavý byl také pohled jednoho (tuším) Japonce, který nechápal, proč jsou teroristé špatní. A nebo pohled obyčejného českého cikána, který je muslim (o tom také nejspíš něco brzo napíšu).
Takže proč vlastně bloguju? Nejspíš proto, že se chci podělit o svou zkušenost a ukázat, že předsudky jsou špatné. Nikdo není bez předsudků a já také cítím vůči některým lidem určité pochybnosti. Ale tak už to prostě je. Když je mi někdo na první pohled nesympatický, prostě od něj půjdu dál. Určitě to ale neznamená, že bych odsuzovala celou skupinu lidí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama