#PrayForGermany

25. července 2016 v 10:24 | Maisha |  Reakce
Nedá se nic dělat, ale já to ze sebe potřebuju dostat. Po dnešním ránu mám dost sporné pocity. Dokonce mě napadla i myšlenka přidat se k té druhé skupině, která je proti imigraci. Tuto myšlenku jsem ale hned zavrhla, protože oni jsou i proti islámu. A na islámu nic zlého není. Korán má verše jako třeba "Nebudiž žádného donucování v náboženství." nebo "Kdo zabije jednoho člověka, bude souzen jako kdyby zabil celé lidstvo." Korán v podstatě schvaluje zabíjení pouze v případě, že někdo chce zabít mě, tak já v sebeobraně můžu zabít jeho. A co týče těch sebevražedných útoků, jako třeba teď v Ansbachu, tak to je také proti učení islámu, protože sebevražda je haram.
Takže o islámu pochybnosti nemám. Pochybnosti mám spíš ohledně imigrantů jako takových. Protože když přijde třeba sto tisíc imigrantů a bude mezi mini jeden terorista, stojí to za ten risk? To je otázka, kterou si pokládám, neznám na ní odpověď. Podle některých zdrojů přišlo minulý rok do Německa asi milion lidí, letos také už kolem 500 tisíc. Mám vážné pochybnosti o tom, že by všichni byli teroristé. Je to prostě o tom, že když to někdo nemá v hlavě v pořádku, tak to prostě nemá v hlavě v pořádku. Není to o náboženství, o rase nebo národnosti.
Zároveň také začínám mít vážné pochybnosti o tom, že nám média říkají všechno. Kdo ví, kolik podobných útoků (mačetou, nožem sekyrou a kdo ví čím vším) se v Německu odehrálo, ale my o nich nevíme, protože média nám to řeknou jen když útočí imigrant.
Hm, je to sporné téma. A už mě to ani nebaví řešit. Tenhle článek má být tak nějak reakcí na ty čtyři útoky v Německu za poslední týden. Přibližuje se to. Ale řekla bych, že teď hodili žábu do horký vody - uvědomujeme si, že se to zhoršuje a (možná) s tím budeme i něco dělat. No, druhá věc zase je, jestli se s tím vůbec něco dělat dá. Zavřít hranice a nepustit sem nikoho podle mě také není řešení. Protože pokud se jedná o Daeš (tedy islámský stát), řekla bych, že už je pro nás pozdě. Mají v Evropě hodně lidí. ...Aspoň si to myslím. Zároveň ale nejsem toho názoru, že by ČR/SR hrozilo nějaké reální nebezpečí od Daeš, protože oni nemají nejmenší důvod tady zaútočit. V německu také neútočil Daeš, ale jedinci, kteří s Daeš neměli nic moc společného.
Můžeme mít názor. Můžeme mít i opačný názor. Ale s tím názorem se můžeme leda tak jít vycpat, protože jako bezvýznamní lidé nemáme nejmenší šanci něco s tím udělat.
Trochu mě štve, že docházím k názoru, že jediné, co můžeme dělat, je čekat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aa'esha Aa'esha | 7. listopadu 2016 v 12:14 | Reagovat

Existuje i spousta muslimů, co je proti imigraci. Mně se také nelíbí nevzdělanost některých, kteří přicházejí, a v hlavě mají pohádky. Jako by si mysleli, že tady se peníze válejí po ulicích nebo rostou na stromech.
Ale. V jiném článku píšeš o Syřanovi a Palestinci, kteří žijí ve válce. A takovým lidem bránit? Neumožnit jim šanci na lepší život?

Já bych to řešila nejprve jednoduchým vstupním testem, zcela primitivním, ve smyslu "chceš pracovat? je v pořádku znásilňovat? je ISIS představitelem islámu?" Mnoho lidí by takovým testem neprošlo, jsou natolik nevzdělaní, že by opravdu byli schopni odpovědět 'špatně.'
Poté školením ohledně českých zákonů a českých etických pravidel. A nakonec, jeden přestupek a mažeš zpátky.
Ale to je zas jen hezká teorie, v praxi víceméně neproveditelná, bohužel.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama