Srpen 2016

Merkelová je reptilián!

26. srpna 2016 v 12:28 | Maisha |  Reakce
Okej, hned na začátek: Nevím, co jsou reptiliáni, ale vím, že někteří z nás věří, že to jsou mimozemšťani a že jsou mezi námi. Já osobně na mimozemšťany věřím, ale ne na nějaký konkrétní a nemyslím si, že jsou mezi námi.

K tomuhle článku mě inspirovala facebooková stránka Chemtrails Czech Republic, na kterou jsem se dostala celkem náhodně přes stránku podporující uprchlíky. To je nepodstatné. Každopádně na Chemtrails jsem se dost nasmála, protože na ty věci nevěřím a přijde mi to celé uhozené.

V tomto článku plánuji sdílet ty (pro mně) nejvtipnější komentáře. Nechci zde nikoho urazit a jestli i vy věříte na chemtrails, okej, já vám to neberu, jen mi to prostě přijde vtipné.

A: ,,šlo by zjistit od kdy zase začne práškování, když už ta Merkelová odjela?"
B: ,,Monžá druhá půlka Prahy9 už je pod mrakem, u mě nicméně stále slunečno. Možná se chystá nějaká TAJNÁ návštěva zasvěcených v Praze."

,,Vím, zní to přehnaně, ale zamysleme se, přátelé. Židé, kteří byli propuštěni z táborů po 2 sv. válce museli mít proti plynu trochu imunity, což znamená, že jejich děti budou mít imunitu také. Navíc je to ta poslední věc, která někoho napadne k vypouštění. Já tam vidím pojítko, vy ne?"

A: ,,Konvička je reptilián"
B: ,,Konvička může být nějaká slabší odnož které nebylo dovoleno být mezi špičkami a tak se snaží realizovat ve slabší lize."

,,To je ale náhodička, že když má přijet Merkelová tak najednou 3 dny je nad Prahou a Sředočeským krajem obloha bez "mráčků" jako vymalovaná.

Myslím, že stačí. Jsem sama, nebo vás to také pobavilo?

Zvrácená komedie? Ne, realita.

26. srpna 2016 v 10:53 | Maisha |  Reakce
Myslím, že jste určitě museli slyšet o zákazu burkin ve Francii. Jsem sama, nebo vám to také přijde úplně zvrácený? V běžné společnosti (jak Evropské, tak arabské) je považováno za nemorální, když ukazuju až moc svého těla. Samozřejmě tu pomyslnou hranici si každý představí jinde, například já ji mám nastavenou na kraťasech a tílku, i když o tílku už také začínám mít pochybnosti, po tom incidentu, kdy na mě asi tři chlápci kolem 40 měli oslizlý kecy.
Ale samozřejmě jiná kultura má tu hranici jinde. A jestliže jsou na to zvyklý, my jim přece nemůžeme nakazovat, aby se svlékaly. To je jako kdybych já přišla do nějaké společnosti, kde lidé chodí dejme tomu ve spodním prádle. Ať si chodí, ale já bych chodila ve svém tričku a kraťasech.
Zákaz burkin je fakt stupidní. Už jen proto, že policie ty ženy vlastně nutí, aby se na veřejnosti svlékaly více, než jim to je příjemné. Je to jako v nějaké zvrácené komedii, kde je zakázané chodit oblečená, protože je to nemravné.
Vždy tu budou argumenty typu "my jsme tu doma, ať se oni přizpůsobí." Ale co je do řiti špatného na tom, že jsou oblečené? Nadáváte na ISIS, že nařizuje ženám, jak se mají oblékat, ale pak děláte to samé? Že "veřejně ukazují své náboženství", nebo tak nějak zní další z častých argumentů. Má být? Copak je něco špatného na tom, že ostatní při prvním pohledu na mě hned ví, jakého jsem vyznání? Ve chvíli, kdy to nevnucuji ostatním, by to snad mělo být v pohodě, ne?
Ono to ve výsledku jen nahrává do karet ISIS, kteří sbírají členy na tom, že jim tvrdí, že jsou ve společnosti vyloučeni kvůli svému náboženství. Gratuluji, Francie, ve snaze zastavit terorismus jim pomáháš s náborem členů.

Verš #3

24. srpna 2016 v 22:27 Verše z Nového zákona
Ne co vchází do úst, znesvěcuje člověka, ale co z úst vychází, to člověka znesvěcuje.
- Matouš 15, verš 11

Zkusme změnit názor

17. srpna 2016 v 12:26 | Maisha |  Téma týdne
Změnit názor je velmi těžké, ať už se snažím změnit názor svůj nebo někoho jiného. Krásně je to vidět například na (poslední dobou stále omílané) uprchlické krizi. Já na to mám nějaký názor a pak je tu samozřejmě skupina lidí, kteří mají velmi odlišný, možná přímo opačný názor. S takovými lidmi potom není řeč. Já si myslím svoje, jsem přesvědčená o svojí pravdě, ale ti lidé také. Oni můj názor nezmění, ale já jejich také ne. Samozřejmě věřím, že můj názor je správný, protože kdybych si myslela, že je špatný, tak bych ho změnila.
Ale řekla bych, že tak se lidé už prostě rodí. Já jsem o sobě už dlouho před uprchlickou krizí věděla, že smýšlím spíš levicově a věím, že všichni jsme si rovni. Pak jsou tu ti, kteří smýšlejí pravicově, což je pro mě směr naprosto nepochopitelný. A dnes tu máme situaci, kdy se společnost rozděluje na "vlastizrádce, sluníčkáře a kdoví co ještě" a na "xenofoby, nácky a kdoví co ještě". Přičemž první skupina jsou převážně ti, kteří smýšlí levicově a druhá skupina jsou převážně pravičáci.
Samozřejmě i tenhle článek je jen názor, takže je dost pravděpodobné, že ne všuchni budou souhlasit.

Verš #2

12. srpna 2016 v 12:42 Verše z Nového zákona
A nebojte se těch, kdo zabíjí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může i duši i tělo zahubit v pekle.
- Matouš 10, verš 28

Černoši v USA

10. srpna 2016 v 13:29 | Maisha |  Inspirováno ostatními
Jo, tak tu máme další etnickou skupinu. Ale v tomto článku bych se chtěla bavit konkrétně o těch z USA. Ano, opět mě inspirovala osoba na Interpals. Vlastně Jack je první černoch se kterým se tak nějak bavím. Jakože, ne že bych se s černochama nebavila, ale tak nějak nikdy nebyla příležitost nějakého oslovit. Ono, přecejen, v Čechách jich moc není, že. Snad jen na šachách vím o jednom (dokonce ze stejného oddílu, který já reprezentuju), ale ve skutečnosti jsem ho viděla tak dvakrát a dát se s ním do řeči nebyla příležitost.
Takže, jo, dnes jsem si opět psala s Jackem (píšeme si zhruba týden) a dnes nějak přišla řeč na to, že já bych chtěla vědět víc o mých předcích, odkud jsou, co jsem já vlastně zač a tak. Potom se zase rozpovídal on: And then one of the things I don't like about being black (or at least a black American) is that we have like no heritage. I mean, we don't know what country in Africa we were from or anything like that. Yeah we can identify with America but our history is mostly only about slavery and segregation and we're not really from here either.
No není to zajímavé? Napadlo vás někdy, že oni vlastně vůbec neví, odkud jsou? Z Afriky. To je velmi široký pojem. Jistě, jsou to Američané, ale neví, kde mají kořeny. Nikdy mě nenapadlo se nad tím takhle zamyslet. Ale asi by mě to taky celkem štvalo.
Nojo, jak vidím, je to nakonec celkem krátký článek (napsaný trošku expresionisticky), ale chtěla jsem se o to s vámi podělit.

Verš #1

9. srpna 2016 v 14:26 Verše z Nového zákona
Blaze těm, kdo hladovějí a žízní po spravedlnosti, neboť oni budou nasyceni.
- Matouš 5, verš 6

Zobrazeno

6. srpna 2016 v 15:03 | Maisha |  Téma týdne
Ano, každého z nás taková věc dokáže naštvat. Jen si nejsem jistá, jestli se o tom dá pořádně rozepsat v tématu týdne. Samozřejmě jsou tu skvělí blogeři, který dokáží napsat zajímavý článek o čemkoliv, ale obávám se, že já taková nejsem.

Život bez míru

1. srpna 2016 v 14:28 | Maisha
Nevím, nenapadl mě lepší název. Napadlo mě ještě "život ve válce", ale myslím si, že nadpis, který jsem použila, lépe vystihuje to, o čem chci psát. Jako u většiny článků, kde se zamýšlím nad životem jiných, i dnes mě inspirovala jedna osoba na Interpals. Jmenuje se Ziad a je z Palestiny.
Na začátek se možná hodí říct, že uznávám Palestinu jako stát. Ale zároveň uznávám i Izrael. O tom konfliktu vím jen málo věcí, ale prostřednictvím Interpals se mi nabídl pohled z obou stran. Psala jsem si s lidmi jak z Izraele, tak z Palestiny. Oba mi řekli, že ti druzí jsou teroristé a berou jim jejich území, které je historicky jejich. A já se opravdu nemůžu přiklonit na žádnou stranu. Ale myslím si, že je na čase tu válku skončit. Trvá totiž už 70 let.
Dokážete si to vůbec představit? 70 let války. Já si nedokážu představit ani jeden den války, natož několik let. Ten člověk, Ziad, si zase nedokáže představit život v míru. Narodil se za války, vyrůstal za války a žije ve válce už 26 let. A připadá mu to normální. Aby taky ne, když nic jiného nezná, že. Ale je to smutné.
Opět mě to přivedlo na myšlenky o tom, že bychom měli být rádi, že tady válka není. Zatím. Nechci malovat čerta na zeď, ale řekla bych, že situace se jen zhoršuje.