S poteózou tance

11. října 2016 v 18:20 | Maisha |  Téma týdne
Jaké by to asi bylo žít na Blízkém východě? V některé z arabských zemí. Nemyslím teď Sýrii nebo Irák nebo tyhlety nebezpečné země, ale třeba v Spojených Arabských Emirátech nebo tak něco. Žádné předsudky ohledně víry. Mám teď namysli samozřejmě islám. Jak by asi reagovalo moje okolí, kdybych se jednoho dne ukázala s šátkem na hlavě? Za co by mě měli? Možná za nějakého radikála s vymytým mozkem, nevím. Lidé v mém okolí (snad s jednou nebo dvěma výjimkami) jsou odpůrci islámu. Druhá věc je, jak by reagovali tyto "dvě výjimky" kdyby zjistili, že jejich kamarádka konvertovala k islámu. Vlastně "konvertovala" není to správné slovo, ale jistě chápete jak to myslím. Myslím, že mému nejlepšímu kamarádovi by to nevadilo, ale otázkou je, jak by to snášeli doma. Kdybych ze dne na den přestala jíst vepřové... To bych byla nejspíš o silvestrovské večeři o hladu :D

Takže... jak to teda je s tou mojí vírou v Boha? Nějak takhle: před asi dvouma rokama byla na naší škole přednáška o Bibli. O náboženství jsem se jinak moc nezajímala, přednáška mi připadala nudná, přesto jsem si ale řekla, že bych si mohla přečíst aspoň část Bible. Začala jsem číst evangelia. Do té doby jsem Bibli nikdy nedržela v ruce a tak mě celkem překvapilo, že je to vlastně příběh. Docela dobře čitelný. Přečetla jsem si pouze tři evangelia, Janovo jsem nedočetla do konce. Trošku mě to zaujalo, našla jsem pár videí na internetu, ale... nebylo to ono. Později jsem se začala trošku zajímat o islám, protože jsem chtěla zjistit, proč že jsou "ti kozomrdi z vembloudistánu" tak špatní. Začala jsem číst Korán. Ano, našla jsem tam několik veršů, které když se vytrhnou z kontextu, tak prostě znějí divně a může se zdát, že ponoukají k nenávisti. Na toto ale Korán upozorňuje a říká, že se jednotlive verše nesmí z toho kontextu vytrhávat. Navíc... já nechci přímo říkat, že by se svatá kniha neměla brát vážně, ale přiznejme si to. Kolik křesťanů se řídí Biblí? Podobně je to i u islámu. Věřící si prostě vyberou jen to, co chtějí a tím se pak řídí. Věděli jste například, že Bible říká, že ženy jsou méněcenné než muži a přikazuje jim, aby si zahalovaly vlasy?
Bible říká: ,,Jestliže si žena nezahaluje hlavu, ať se už také ostříhá. Je-li však pro ženu potupné dát se ostříhat nebo oholit, ať se zahaluje."
A také: ,,Muž přece nebyl stvořen pro ženu, ale žena pro muže." (zdroj obou citací zde)
V islámu je to podobné, také se tím skoro nikdo neřídí. Mám kamaráda, který pochází z Pákistánu a žije v Saúdské Arábii. Je to hluboce věřící muslim, skoro do každé věty dokáže napasovat slovo Allah, ale mluví se mnou jako se sobě rovnou a vůbec mu nevadí, že nejsem muslimka.
Dobrá, to už jsem zabočila, vraťme se kousek nazpátek. Takže. Začala jsem číst Korán. Ze začátku mě poháněla zvědavost, pak už spíše setrvačnost a nebo když jsem měla špatnou náladu, tak jsem četla Korán. Skoro každý den kousek. Doma nebo klidně i ve škole, buď nikdo nevšiml nebo to ignorovali. Každopádně, docela mě děsí, jak tam popisují peklo. Když to čtu, říkám si ,,takhle teda fakt nechci skončit". Jistě, nevím, zda je peklo skutečné, ale... Proč to riskovat?
Korán říká: ,,A prosili o rozhodnutí Boží a byl zklamán každý tyran tvrdošíjný, a před ním peklo stojí, v němž napájen bude hnisem tekoucím po doušcích malých, jež málem ani nespolkne. A smrt k němu bude přicházet ze všech stran, avšak nezemře, nýbrž za zády jeho bude stát trest přísný." (zdroj)
A teď: proč si myslím, že islám je lepší než křesťanství? Dvě věci. Zaprvé, jediný nedělitelný Bůh, který neplodí a nebyl zplozen (tedy nemá syna - Ježíše, v islámu je jakékoliv přidružování k Bohu ten nejhorší hřích). A zadruhé zákaz alkoholu. Jako, říkejte si co chcete, ale alkohol prostě je špatný. Mám příbuzného, který kvůli závislosti na alkoholu skončil v blázinci.

Takže když se teď vrátíme úplně na začátek... Život na blízkém východě: žádní ožralové, žádné předsudky, "multikulti", prostě super. Ale... ano. Říká to ta, která tam nikdy nebyla. Ta, která v dnešní společnosti nic neznamená, protože nemá názor většiny. Mít jiný názor ale neznamená být špatný. Já si za svým názorem stojím.

PS: V nadpisu nehledejte smysl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama