Listopad 2016

Israel v ohni

25. listopadu 2016 v 16:45 | Maisha |  Inspirováno ostatními
Celý týden jsem přemýšlela, co si pod tímto tématem mám představit a co napsat. Neměla jsem žádný nápad. Dnes, při procházení facebooku jsem ale narazila na něco, co bych s vámi chtěla sdílet.
Sleduji stránku "converts to Islam". Když jsem ji začala sledovat, přidávali tam příběhy lidí, kteří konvertovali k islámu, psali tam co je k tomu vedlo a byly to hezké příběhy. Poslední dobou se z té stránky ale stává něco nehezkého, radikálního. Po zvolení Trumpa přidávali posty (omlouvám se za anglické slovo, ale nenapadá mne české) o tom, jak je to pro ně "konec světa" a "katastrofa" a tak. Pravda, ze zvolení Trumpa jsem také radost neměla, ale chci mu dát šanci.
Takže takové posty jsem ještě překousla. To, co jsem ale uviděla dnes mě nadzvedlo ze židle. A to prosím ležím na posteli.
Objevil se tam obrázek nějakého města v Israeli, kde byl vidět vlastně jenom oheň, jakoby hořící město. S komentářem ve smyslu "Dobře jim tak, Alhamdulillah" (Alhamdulillah = díky Bohu). Je to nechutné.
Už několikrát přidávali fotky dětí ze Sýrie a Palestiny, kteří byly nějak zraněný kvůli válce a litovali je. Ale ve chvíli, kdy se to stane někomu jinému než muslimům, tak z toho mají radost? Chápu, že Palestina a Israel se nemají rádi, ale oba jsou stejně špatní, oba zabíjí ty druhé. A radovat se nad něčí smrtí, na to opravdu nedá říct nic jiného než že je to nechutné.

Kdyby se dějiny odehrály jinak...

3. listopadu 2016 v 15:56 | Maisha |  Téma týdne
Kdyby se dějiny odehrály jinak, neměli bychom za prezidenta ožralého vepře.