Listopad 2016

Israel v ohni

25. listopadu 2016 v 16:45 | Maisha |  Inspirováno ostatními
Celý týden jsem přemýšlela, co si pod tímto tématem mám představit a co napsat. Neměla jsem žádný nápad. Dnes, při procházení facebooku jsem ale narazila na něco, co bych s vámi chtěla sdílet.
Sleduji stránku "converts to Islam". Když jsem ji začala sledovat, přidávali tam příběhy lidí, kteří konvertovali k islámu, psali tam co je k tomu vedlo a byly to hezké příběhy. Poslední dobou se z té stránky ale stává něco nehezkého, radikálního. Po zvolení Trumpa přidávali posty (omlouvám se za anglické slovo, ale nenapadá mne české) o tom, jak je to pro ně "konec světa" a "katastrofa" a tak. Pravda, ze zvolení Trumpa jsem také radost neměla, ale chci mu dát šanci.
Takže takové posty jsem ještě překousla. To, co jsem ale uviděla dnes mě nadzvedlo ze židle. A to prosím ležím na posteli.
Objevil se tam obrázek nějakého města v Israeli, kde byl vidět vlastně jenom oheň, jakoby hořící město. S komentářem ve smyslu "Dobře jim tak, Alhamdulillah" (Alhamdulillah = díky Bohu). Je to nechutné.
Už několikrát přidávali fotky dětí ze Sýrie a Palestiny, kteří byly nějak zraněný kvůli válce a litovali je. Ale ve chvíli, kdy se to stane někomu jinému než muslimům, tak z toho mají radost? Chápu, že Palestina a Israel se nemají rádi, ale oba jsou stejně špatní, oba zabíjí ty druhé. A radovat se nad něčí smrtí, na to opravdu nedá říct nic jiného než že je to nechutné.

TRUMPeta

9. listopadu 2016 v 17:57 | Maisha |  Reakce
Vlastně ani nevím, jestli o tom chci mluvit. Pravděpodobně se cítím jako většina z vás a většina Evropy. Clinton je zlo, ale Trump ještě větší. Popravdě, nečekala jsem, že ho lidi zvolí a jsem tím výsledkem šokována. Pro mě to byl jen klaun a nevěřila jsem, že má reálnou šanci. Celkově jsem se o tom bavila s pěti Američanama. Z toho jeden volil Trumpa a zbylí čtyři Clinton.
Zajímavé na tom je, že ten jeden je vlastně Íránec, tedy imigrant. Nedává mi to nejmenší logiku. Aby toho nebylo málo, teď si s nim píšu. Jsme v hádce. On chce, abych Trumpovi dala šanci, že média nám lžou. Takže jsem se ho zeptala, jestli je pravda co řekl o ISIS. Tedy že je Obama založil. On mi řekl, že je to pravda a ještě se toho názoru zastával. Prý za to může Obamovo rozhodnutí stáhnout se z Iráku. Řekla jsem mu, že je to blbost a zeptala jsem se ho, proč se USA musí motat do každý války. Prý s tím taky nesouhlasí. Prý by se USA nemělo nikam motat. Poslouchá se ten týpek vůbec? Nejdřív říká, že USA mělo zůstat v Iráku a pak říká, že se nemá do ničeho motat. Taky se mě snaží přesvědčit, že Trump "will make America great again".
Mimochodem, naznačuje tím mottem Trump něco? Buď je to velmi hloupé a nebo velmi mazané. Amerika je totiž označení pro celý světadíl - tedy severní i jižní Ameriku a tamější státy. Když chci říct Spojené státy americké, řeknu Spojené státy americké, případně USA, ale ne Amerika. Pokud Trump toto neví, je hloupý. Pokud to ale ví, může tím využívat toho, že lidé často USA označují jako Ameriku a v tom být podtext ve smyslu "chci obsadit celou Ameriku". Proč by jinak ve svém oficiálním mottu použil slovo Amerika a ne USA?

Volby v USA

3. listopadu 2016 v 18:40 | Maisha |  Reakce
Nedá mi to. Prostě o tom musím napsat. Už několikrát jsem v televizi viděla reklamu na "americkou noc", tedy na noc mezi 8. a 9. listopadem, kdy se v USA uskuteční volby. Trochu (dost) mě štve, že to nebudu moct sledovat a výsledky se dozvím až ráno. Nicméně, začínám být trochu nervózní. Trump je trochu jako Zeman: Stop imigraci, zakažme Islám, a tak dále. Jenže Trump chce navíc postavit zeď na hranicích s Mexikem, a dokonce chce, aby za tuto zeď platilo Mexiko, jak se můžete přesvědčit na jeho stránkách. Isn't that crazy?
Abych pravdu řekla, o Hillary toho moc nevím. Nicméně (nejsem feministka) a myslím si, že tak mocnému státu, jako je USA, by měl vládnout muž. Tím se ale dostávám do slepé uličky, protože pro Trumpa (jakožto horší verzi našeho prasedenta) bych také určitě nehlasovala. V tomto případě jde tedy o to, aby si lidé vybrali menší zlo. Podle mě je tímto "menším zlem" Clinton.
Minulý týden, kdy byla finálová debata, jsem byla v Harrachově. Jeden z večerů jsem strávila u kluků na pokoji, kde jsme hráli pc hry. Jednoho to ale nebavilo, a tak pustil televizi a začal zjišťovat, jaké programy jsou dostupné. A tak se najednou na televizní obrazovce objevili Trump a Clinton a jejich debata. Jelikož kluci jsou o pár let mladší než já, tak tomu částečně nerozuměli a částečně je to nebavilo, takže jsme to zase vypnuli.
Dnes jsem si na to tak nějak vzpomněla a řekla jsem si, že se na nějakou tu debatu podívám. Co teda musím zmínit je to, co mi nabízel Google. Do vyhledávače jsem napsala trump hillary a první, co mi Google nabídl, bylo wedding.
Pak už jsem tedy radši napsala rovnou trump clinton debate a pustila si záznam na youtube. Shlédla jsem sice jen asi čtvrt hodinu, možná dvacet minut, ale debata probíhala zhruba takto: Někdo položil otázku a oba měli dvě minuty na to, aby odpověděli. Jeden začal a odpověděl. Přišla řeč na druhého, který reagoval slovy "To je lež," a pokračoval svou odpovědí, na kterou zase ten první reagoval slovy "To je lež."
Trumpovo heslo je "Make America great again", na to se dá reagovat snad jen "Isn't it already?" Trump toto heslo v debatě několikrát zmínil. Hillarino heslo je "Stronger Together", což samo o sobě už zní líp.
Hillary se zmínila také o jejích internetových stránkách, na které jsem se podívala a trošku je srovnala s těmi Trumpovými. Za sebe teda musím říct, že Hillary je má hezčí i přehlednější. Takhle vypadají na první pohled:


Už dodám snad jen to, že nemám nejmenší šanci tyto volby nějak ovlivnit a s výsledkem se prostě budu muset smířit. To my všichni. A pokud vyhraje Trump... Bůh s námi.

Kdyby se dějiny odehrály jinak...

3. listopadu 2016 v 15:56 | Maisha |  Téma týdne
Kdyby se dějiny odehrály jinak, neměli bychom za prezidenta ožralého vepře.