Israel v ohni

25. listopadu 2016 v 16:45 | Maisha |  Inspirováno ostatními
Celý týden jsem přemýšlela, co si pod tímto tématem mám představit a co napsat. Neměla jsem žádný nápad. Dnes, při procházení facebooku jsem ale narazila na něco, co bych s vámi chtěla sdílet.
Sleduji stránku "converts to Islam". Když jsem ji začala sledovat, přidávali tam příběhy lidí, kteří konvertovali k islámu, psali tam co je k tomu vedlo a byly to hezké příběhy. Poslední dobou se z té stránky ale stává něco nehezkého, radikálního. Po zvolení Trumpa přidávali posty (omlouvám se za anglické slovo, ale nenapadá mne české) o tom, jak je to pro ně "konec světa" a "katastrofa" a tak. Pravda, ze zvolení Trumpa jsem také radost neměla, ale chci mu dát šanci.
Takže takové posty jsem ještě překousla. To, co jsem ale uviděla dnes mě nadzvedlo ze židle. A to prosím ležím na posteli.
Objevil se tam obrázek nějakého města v Israeli, kde byl vidět vlastně jenom oheň, jakoby hořící město. S komentářem ve smyslu "Dobře jim tak, Alhamdulillah" (Alhamdulillah = díky Bohu). Je to nechutné.
Už několikrát přidávali fotky dětí ze Sýrie a Palestiny, kteří byly nějak zraněný kvůli válce a litovali je. Ale ve chvíli, kdy se to stane někomu jinému než muslimům, tak z toho mají radost? Chápu, že Palestina a Israel se nemají rádi, ale oba jsou stejně špatní, oba zabíjí ty druhé. A radovat se nad něčí smrtí, na to opravdu nedá říct nic jiného než že je to nechutné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 25. listopadu 2016 v 19:11 | Reagovat

Tyhle debaty kolem Trumpa, ale i Sýrie, mi už opravdu lezou krkem. Média jsou hlavním prostředkem, který chce úmyslně lidi zastrašit, přesvědčit je, že bude jen a jen hůř....a tak si říkám, že je to možná jeden z důvodů, proč slyším tolik lidí (a kupodivu zejména mladých) si stěžovat: ,,Dřív bylo líp"...

2 furahayamaisha furahayamaisha | E-mail | Web | 25. listopadu 2016 v 23:05 | Reagovat

[1]: Mě to také štve, proto se snažím na věc udělat si názor tak, že se seznámím s lidmi, kterých se dané téma týká. Volby v USA jsem řešila s Američanama, Sýrii se Syřanama a tak. Potom vidím, jak to vnímají oni a můžu si na to udělat nějaký názor. Znám právě lidi i z Palestiny a Israele. Obě strany říkají, že ti druzí jsou to zlo, ti, co jim berou území. Takže tady třeba nejsem na ničí straně a je mi jedno jak moc média říkají, že Palestina je "ta špatná". Ale za sebe nemůžu říct, že dřív bylo líp.

3 Aa'esha Aa'esha | 18. prosince 2016 v 20:07 | Reagovat

Jsem na tom úplně stejně, také jsem dříve stránku sledovala, ale po sdílení citátu teroristy jsem odešla.

Ani Izraelci ani Palestinci si nezaslouží umírat, jsou-li to civilisté.

A co se týče Trumpa... doufala jsem, že vyhraje nějaká třetí strana, ale nestalo. No a co, svět se nezboří... Je to Allahův plán a On ví nejlépe, co je pro nás nejlepší a proč se zrovna Trump stal prezidentem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama