Šanci.

14. února 2017 v 17:09 | Maisha |  Téma týdne
Víte co, mohla bych tu polemizovat o tom, který náš orgán je nejvíc životně důležitý a asi bych došla k názoru že všechny, ale srdce je unikát, protože může pracovat i když mozek je mrtvý, což je určitě zajímavá věc a další důvod proč mě baví biologie, ale chci se tu bavit o něčem trošku jiném.
U srdce můžeme zůstat, ale od biologie se přesuneme k psychologii. Jsou věci, které mě dokážou hodně naštvat a ranit. Jednou z nich může být například to, co se mi stalo dneska a proč vlastně píšu tenhle článek. Dokáže mě naštvat, když mi na Facebooku napíše neznámá osoba. Dobře, to, že mi napíše, samo o sobě mi nevadí. Problém je v tom, jak se začne chovat když zjistí, že nejsem přesně podle jeho představ. (Ano, jedná se o muže).
Napsal mi nějaký týpek z USA. Ale když zjistil, že mi je 18, začal vést řeči jako "šeš malej harant, nechci bejt obviněnej z pedofilie". Co prosím? Zaprvé jsem už dospělá. Dobře, možná mi není 40 jako jemu, ale tohle mi už zní jako "youngism". Nevím, jestli jsem si právě teď vymyslela anglický slovo, nebo to fakt existuje, ale mám na mysli diskriminování mladých lidí.
Možná si to beru moc osobně, ale tohle mě fakt dokáže naštvat. Já jsem ten typ člověka, který se snaží dát šanci každému. Na internetu se bavím s lidmi z celého světa, různého pohlaví, náboženství, rasy a věku. To nehraje roli. Důležité je, jak se ten člověk chová.
Je mi úplně jedno jestli seš běloch nebo černoch, žid nebo muslim, mladý nebo starší. Když se ke mě chováš slušně, můžeme být kamarádi. A prostě mi vadí, když mě někdo odsuzuje jen na základě mého věku, rasy nebo náboženství. Věk není něco, co si můžu vybrat. A ne každá holka, které je 18, se zajímá jen o balení kluků, chození na párty a také ne každá chodí namalovaná jako štětka. (Tím nechci říct, že se nemaluji, ale nic se nesmí přehánět).
Jsme různí. V tom je naše, lidské, kouzlo. Každý jsme jiný. A každý si zaslouží dostat šanci.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 14. února 2017 v 19:24 | Reagovat

Žádný člověk by se neměl předem odsuzovat, někdo může být v osmnácti chytřejší než kdejaký padesátník...

2 mrhradil mrhradil | Web | 14. února 2017 v 22:16 | Reagovat

uzasny clanek:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama